Pozostań przy zdrowych zmysłach i zachowaj życiową równowagę.
Blog > Komentarze do wpisu
Pożeracze czasu

"Najwięcej czasu zabierają sprawy, za które nigdy się nie zabrałeś." - J.R.R. Tolkien

sobota, 11 października 2008, testeq
Komentarze
2008/10/11 12:57:26
Super myśl. Niby prosta, ale chyba właśnie jej brakowało mi ostatnio, gdy rozmawiałem z kimś o zarządzaniu czasem. Może być to jego najistotniejszy czynnik. Niełatwy, wymaga zmiany sposobu myślenia na odpowiedzialność za swoje życie.
-
Gość: Orginal Replica, *.adsl.inetia.pl
2008/10/11 17:51:05
Chyba najbardziej typowy przykład to odkładanie rozmowy telefonicznej na potem, bo mój rozmówca .... i tu tysiące wymyślonych wymówek.
A przecież telefon to cudowny przyrząd, który Ci pozwala ominąć wszystkie straże przednie i tylne, sekretariaty, kalendarz spotkań itp.
Nie potrafi tylko wyłączyć Twego strachu przed działaniem.
-
testeq
2008/10/12 11:45:48
@tom.cia: Wokół tej myśli skupia się metodologia GTD Davida Allena, w której chodzi o zinwentaryzowanie wszystkich spraw, które łażą nam po głowie i zdecydowanie, co zamierzamy w związku z nimi uczynić.

@Orginal Replica: Masz rację. Ludzie mają niesamowite zahamowania telefoniczne.
-
2008/10/12 12:46:45
@TesTeq: GTD chyba pomaga zarządzać tym, co już jest lub w jakiś sposób sobie już uświadamiamy. Sztuką jest też zastanowić się czasami szerzej, nad rzeczami, które jeszcze nam po głowie nie chodzą, a powinny. Ale ludzie nie mają na to czasu :)
-
testeq
2008/10/13 07:50:05
@tom.cia: Niezupełnie. Elementem GTD jest RAM Dump - czyli spisanie wszystkiego, co chodzi nam po głowie. Ponadto ostatnim etapem Przeglądu Tygodniowego jest:
GET CREATIVE
-- Review Someday/Maybe List (Review for any projects which may now have become active, and transfer to Projects. Delete items no longer of interest.
-- Be Creative & Courageous (Any new, wonderful, hare-brained, creative, thought-provoking, risk-taking ideas to add into your system???

Napisz do mnie na adres:

adres zwrotny autora


Creative Commons License

Ten utwór jest dostępny na
licencji Creative Commons
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne
.